Informacje o placówce

Witamy wszystkich rodziców, którzy zmagając się  z rzeczywistością pracują, chcąc zapewnić swoim pociechom jak najlepszy start w życiu.

Nasza placówka  to instytucja opiekuńczo – wychowawcza dla dzieci od  20 tygodnia  do lat trzech. Maluchy mają zapewnioną odpowiednią opiekę oraz warunki do rozwoju psychicznego i fizycznego. Opiekujący się nimi personel, ma za zadanie zapewnić dzieciom  wyżywienie, bezpieczeństwo oraz odpowiednie warunki bytowe.

Według większości specjalistów od rozwoju dziecięcego , decyzja o zapisaniu malucha do żłobka wiąże się z wieloma pozytywnymi aspektami.

  • Po pierwsze: pomaga w rozwoju społecznym malucha. Im wcześniej dziecko ma częsty kontakt z rówieśnikami, tym łatwiej jest mu zawierać nowe znajomości w późniejszym wieku. Dzieci korzystające ze żłobka stają się bardziej śmiałe. 
  • Po drugie: poszerza horyzonty doświadczeń u dziecka. Dziecko, które ma szansę przebywać wśród dzieci zdobywa więcej ciekawych doświadczeń niż w domu rodzinnym a nawet na podwórku.
  • Po trzecie: uczy samodzielności. Dzieci, które zapisane zostają do żłobka, szybciej i chętniej zdobywają nowe umiejętności.

Aby zrealizować wymienione powyżej zadania oddajemy do dyspozycji przestronny, nowocześnie urządzony obiekt o powierzchni ponad 2000 m kw. z czego  żłobek  zajmuje 400 m kw. w których  znajdują się cztery  sale dydaktyczne każda z wyodrębnionym miejscem do leżakowania oraz bezpośrednim dostępem do toalet oraz placu zabaw . W szatni znajdziecie Państwo  przewijak dla najmniejszych dzieci oraz  pomieszczenie na wózki oraz foteliki dziecięce . Nasz żłobek przystosowany jest również dla osób niepełnosprawnych . Posiadamy  plac zabaw dostosowany do wieku dzieci , jako jedyni w Grudziądzu do dyspozycji dzieci oddajemy wózki 6 osobowe w których opiekunki dziecięce wyjeżdżają z dziećmi na spacery .

Inne incjatywy:


Inne incjatywy: